Jau rytoj – Joninės, Plungei tai – Šv. Jono Krikštytojo parapijos tituliniai atlaidai. Kiekvienas mes turime vardą ir pavardę. Taip ir bažnyčios, parapijos turi vardus. Plungės bažnyčia – Šv. Jono Krikštytojo, tad Joninės mums – tarsi bažnyčios ir parapijos vardinės. Į jas Jus, gerieji plungiškiai, ir kviečiu birželio 24-ąją, trečiadienį.

Birželio 24-oji – Bažnyčios šventė, Šv. Jono Krikštytojo gimimo diena. Šventojo, kuris ir išrinktajai tautai, ir visam pasauliui parodė Išganytoją ir Mesiją. Šv. Jonas Krikštytojas sakė: „Tas, kuris ateina po manęs, yra šviesa. O kas myli šviesą, tas eina į tiesą.“

Kviečiu visus šiuose atlaiduose atrasti Dievą kaip šviesą, o tikėjimą – kaip gyvenimo tiesą.

Kadangi Joninės – laisvadienis, atlaidai vyks tikrąją dieną – birželio 24-ąją. Šv. Mišios bus aukojamos 8 val., 12 val. ir 18 val. Dvasinis atlaidų centras – 11 valanda, kai vyks Švenčiausiojo Sakramento adoracija ir šlovinimas. 11.45 val. kanauninkas Viktoras Ačas tikintiesiems pristatys Joną Krikštytoją – pasaulio šviesos nešėją. O vidurdienį – lygiai 12 val. – jau pagrindinės atlaidų šv. Mišios. Jas aukos ir pamokslą sakys svečias – Plungės dekanato vicedekanas kanauninkas Jonas Ačas. Prie altoriaus melsis visi dvylika dekanato kunigų. O kaip kitaip – juk tituliniai atlaidai! Mišias baigsime procesija aplink bažnyčią.

Pasimeldus kviečiu neišsilakstyti. Pasiimkite artimuosius, krikštatėvius, giminaičius, kaimynus ir visi kartu pabūkime  šventoriuje, kur Bažnyčia kartu su atlaidų globėju Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu ir kultūros centru rengia pabendravimo popietę-pikniką.

Šiais laikais, kai visi taip skubam, kai esam įsitempę, kiekvienam reikia stabtelėti, pabūti su bendruomene, pasikalbėti. Tą ir kviečiu padaryti. Ir tikiuosi, kad atlaidų pabendravimo popietė taps gražia tradicija. Juolab kad žadamos ir vaišės – medus, sūris, agurkai, gira. Ir, žinoma, linksmoji dalis – gerą nuotaiką visiems dovanos Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja Valentina Balčiauskienė, ir Vidmanto Žilinsko vadovaujama liaudiškos muzikos kapela.

Plungės dekanas, parapijos klebonas Vytautas GEDVAINIS