Gavėnios laiku esame kviečiami apriboti žalingus įpročius, gal pavyktų ir visai jų atsisakyti. Taip pat svarbus susilaikymas nuo triukšmingų pasilinksminimų. Primename, kad katalikams privalomas pasninkas yra kiekvieną penktadienį.

Gavėnios laiku kryžiaus kelias mūsų bažnyčioje bus einamas penktadieniais po 18 val. Šv. Mišių ir sekmadieniais po 10 val. Šv. Mišių.

Švč. Sakramento adoracija šią savaitę vyks trečiadienį po 8 val. Šv. Mišių  penktadienį 16-18 val. Šį ketvirtadienį po 18 val. Šv. Mišių mūsų bažnyčioje vyks naktinė adoracija, kuri tęsis iki penktadienio ryto 8 val.

Žemaičių Kalvarijos kalnai mūsų bažnyčioje giedami kiekvieną trečiadienį po 8 val. Šv. Mišių (per Švč. Sakramento adoraciją).

Šiandien minime Šventojo Tėvo Pranciškaus išrinkimo popiežiumi metines (2013).

Kovo 17 d. minimas Šv. Patrikas, gimęs apie 385–390 m. Britanijoje, miręs 461 m. Šešiolikmetį Patriką pagrobė piratai airiai ir jaunuolis ganė jų avis. Jam pavyko pabėgti, nusigauti į Prancūziją. Ten mokėsi misionierių rengimo centre. Grįžęs į Airiją, įšventintas kunigu, vėliau tapo vyskupu. Pasitelkus misionierių būrį, šventajam pavyko atversti į krikščionybę Airiją.

Kovo 18 d. minimas Šv. Kirilas (315–386), Jeruzalės vyskupas ir Bažnyčios daktaras. Jis daug iškentė dėl tikėjimo neteisybių nuo arijonų, dažnai buvo metamas iš sosto, maldomis ir katecheze nuostabiai išdėstė tikintiesiems tikrąjį tikėjimą, Šventąjį Raštą ir šventąsias paslaptis.

Kovo 19 d. minimas Šv. Juozapas, Švč. M. Marijos Sužadėtinis. Iš evangelijų žinome, kad Šv. Juozapas kilęs iš Dovydo giminės (Mt 1, 1–17; Lk 3, 23–38) ir gyveno Nazarete. Neabejotina, kad Juozapas buvo itin skaistus, dvasingas žmogus, nes tik tokiam galėjo būti patikėta Dievo Sūnaus globa ir tik toks galėjo išgirsti angelo nurodymus. Šv. Juozapo kultas prasidėjo Rytuose IV a., Šv. Sabo vienuolyne (netoli Jeruzalės). Vakaruose jo kultas ėmė plisti nuo VIII a.

Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos žmones, norinčius diskutuoti, dalintis savo požiūriu apie bažnyčią, kviečiame į sinodinio kelio ketvirtą susitikimą. Jis vyks kovo 20 dieną, po Sumos Šv. Mišių (13 val.), parapijos namų salėje (Vytauto 29). Susitikimo tema: ,,Bendra atsakomybė misijoje”.

Kviečiame įsigyti bažnyčios gale platinamą katalikiško žurnalo ,,Artuma” numerį.

Kai renkamės Šv. Mišioms, raginame į bažnyčią atvykti nors 15 min. anksčiau, kad turėtumėte laiko asmeninei maldai, galbūt išpažinčiai ir Šv. Mišiose dalyvautumėte pasiruošę.

Mūsų bažnyčioje yra Kristaus, pririšto prie stulpo, statula. Pagal senosios bažnyčios tradiciją žmogus, turintis rūpestį, melsdamasis prie šios statulos, pririša juostelę su užrašyta intencija. Vėliau yra numatyta aukoti Šv. Mišias tomis intencijomis.

Kreipiamės į visus dirbančius parapijiečius. Kviečiame paremti mūsų Bažnyčią ir jos veiklą, paskiriant 1,2% nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jums tereikia užpildyti prašymą ir iki šių metų gegužės 1 d. pateikti Valstybinei Mokesčių inspekcijai. Pildant reikėtų nurodyti: ,,Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapija, įm. k. 191277652.” Forma pildoma internetu, prisijungus prie elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) https://deklaravimas.vmi.lt/ .