Švč. Sakramento adoracija šią savaitę vyks trečiadienį, po 8 val. Šv. Mišių, penktadienį 16-18 val.

Žemaičių Kalvarijos kalnai mūsų bažnyčioje giedami kiekvieną trečiadienį po 8 val. Šv. Mišių (per Švč. Sakramento adoraciją).

Sekmadieniais po 10 val. Šv. Mišių mūsų bažnyčioje kalbamas Dievo Gailestingumo vainikėlis.

Vasario 21 d. Bažnyčia prisimena Šv. Petrą Damijoną, gimusį 1007 m. Ravenoje, mirusį 1072 m. Jis buvo vienuolis benediktinas, formavo vienuolių atsiskyrėlių gyvenimą. Popiežiaus Stepono IX paskirtas kardinolu, padėjo išlaikyti Bažnyčios vienybę. Parašė raštų, kurie buvo daug kartų išleisti. Taip pat aprašė Šv. Brunono Kverfurtiečio misijinę veiklą tarp baltų genčių ir jo kankinystę 1009 m., kaip teigia kiti šaltiniai, Lietuvos ir Rusios pasienyje. Šv. Petras Damijonas buvo darbo, atgailos, artimo meilės ir doros apaštalas.

Vasario 22 d. –  Šv. apaštalo Petro Sosto šventė. Ji skirta pirmajam popiežiui ir jo įpėdiniams (lot. papa – tėvas). Pirmųjų amžių popiežiai (Romos vyskupai), pradedant apaštalu Petru, buvo nukankinti.

Tiems, kurie vasario 22 dieną aplankys vyskupijos katedrą ir sukalbės Viešpaties maldą bei Tikėjimo išpažinimą, suteikiami visuotiniai atlaidai.

Vasario 23 d. minimas Šv. Polikarpas, miręs 155 m., gal ir vėliau. Apaštalo, evangelisto Jono mokinys, apaštalų paskirtas Smirnos (Mažoji Azija) vyskupu. Pasak Euzebijaus Cezariečio, jį „supo ypatinga pagarba dėl jo doro gyvenimo. Taip gyventi jis pradėjo būdamas jaunas“. Buvo vyskupu maždaug 60 metų. Sulaukęs 86 metų buvo suimtas ir nuteistas sudeginti.

Visus Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos žmones, tiek pakrikštytus, tiek abejojančius, bet norinčius diskutuoti, dalintis savo požiūriu apie bažnyčią, kviečiame į sinodinio kelio trečią susitikimą. Jis vyks vasario 27 dieną, po Sumos Šv. Mišių (13 val.). Susitikimo tema: ,,Šventimas”.

Kviečiame įsigyti bažnyčios gale platinamą vasario mėnesio katalikiško žurnalo ,,Artuma” numerį.

Raginame nepamiršti užprašyti Šv. Mišių už mirusius savo artimuosius gimimo ar vardo dienos proga, atsinešti į bažnyčią žvakę pašventinimui, priimti Šv. Komuniją, po Mišių aplankyti kapines. Tai būtų atsiprašymo, dėkingumo ženklas jiems, taip pat dvasinė dovana, kurios iš jūsų jie lauktų ir kuri juos nudžiugintų.

Primename, kad Šv. Mišias, kaip dovaną ir Dievo palaimą, tinka užprašyti ir už gyvuosius vardinėse, gimtadienyje, važiuojant į tolimą kelionę, tuokiantis vaikams, besilaukiant kūdikėlio, ruošiantis operacijai.

Mūsų bažnyčioje yra Kristaus, pririšto prie stulpo, statula. Pagal senosios bažnyčios tradiciją žmogus, turintis rūpestį, melsdamasis prie šios statulos, pririša juostelę su užrašyta intencija. Vėliau yra numatyta aukoti Šv. Mišias tomis intencijomis.

Kreipiamės į visus dirbančius parapijiečius. Kviečiame paremti mūsų Bažnyčią ir jos veiklą, paskiriant 1,2% nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Jums tereikia užpildyti prašymą ir iki šių metų gegužės 1 d. pateikti Valstybinei Mokesčių inspekcijai. Pildant reikėtų nurodyti: ,,Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapija, įm. k. 191277652.” Forma pildoma internetu, prisijungus prie elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) https://deklaravimas.vmi.lt/.